Nasza misja

Misją Polish-American Society jest umacnianie więzi, solidarności, wzajemnego poparcia i pomocy wśród społeczności polonijnej, kultywowanie polskich tradycji, kultury i języka oraz promowanie rodzimych wartości w środowisku amerykańskim.

Wiadomość n.t. projektu festiwalu “Memphis in Poland”

12 czerwca 2017 - festiwal "Memphis in Poland" wystartował - prosimy zobaczyć jak.

 

Mer Memphis Jim Strickland wydał proklamacje Miasta Memphis honorujacą nasz festiwal "Memphis in Poland".

 

Otrzymaliśmy niedawno list od Prof. Piotra Wilczka, nowo mianowanego ambasadora RP w USA, w którym wyraził on swoje poparcie dla projektu festiwalu „Memphis in Poland”.  Inicjatywa nasza spotkała się także z uznaniem mera Memphis, Jima Stricklanda.  Były ambasador RP, Ryszard Schnepf, rozmawiał o projekcie z Paulem Jonesem, ambasadorem USA w Polsce. W wyniku tych rozmów i naszych bezpośrednich kontaktow z Ambasadą USA możemy spodziewać się grantu, który pokryje część wydatków związanych z organizacją festiwalu.

Marcin i Becky Arendtowie zajmują się koordynacją części muzycznej naszego projektu. Marcin i Becky reprezentują zarówno PAS jak i University of Memphis School of Music, który jest jednym ze współorganizatorów imprezy.  Do naszych głównych partnerów zaliczyć należy także Memphis Convention and Visitors Bureau, Władze Sopotu i Bałtycką Agencję Artystyczną BART.

Część oświatowa festiwalu to wystawa National Civil Rights Museum organizowana wspólnie z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Tematem tej ekspozycji będzie 25-Lecie Nagrody Wolności. W 1999 roku Muzeum przyznało tę nagrodę Lechowi Wałęsie. Program Festiwalu został również wbogacony przez turniej szachowy między uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie i Douglass K-8 Public Elementary School w Memphis. Turniej zostanie rozegrany w czerwcu w czasie trwania Festiwalu Memphis in Poland.

Wiadomosci

Najnowsze wydania

 

Free business joomla templates